SYSTEMY ASEKURACYJNE


Potrzebują Państwo systemu asekuracji?
System wymaga unowocześnienia, rozbudowy, serwisu?

Doradzimy oraz przygotujemy ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb.

POLECAMY ZESTAWY


Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu

SYSTEMY ASEKURACYJNE ZABEZPECZAJĄCE PRZED UPADKIEM


Systemy asekuracji poziomej i pionowej pozwalają na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się pracownika podczas prac, przeglądów technicznych, serwisów prowadzonych na dachu, wieżach, pylonach, i innych na obiektach przemysłowym zapewniając bezpieczny dostęp do stref zagrożonych ryzykiem upadku z wysokości. Są również doskonałym rozwiązaniem zabezpieczenia pracownika przy odśnieżaniu dachu. Systemy zabezpieczające zwane też urządzeniami kotwiczącymi połączone z odpowiednimi środkami ochrony indywidualnej zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem europejskich producentów systemów asekuracyjnych. Dostarczamy produkt wraz z montażem oraz późniejszym serwisem. Nasi projektanci dobiorą i zaprojektują odpowiedni rodzaj systemu asekuracyjnego do każdego rodzaju obiektu i stanowiska pracy, tak, aby w 100% spełniał zasady bezpiecznej pracy na wysokości mając również na uwadze budżet klienta.

Do każdego realizacji dołączamy pełną dokumentację powykonawczą zawierającą certyfikaty produktów, instalatorów, instrukcje użytkowania, karty produktu i gwarancji a także prowadzimy szkolenie wstępne z obsługi systemu.

Na wybór i koszt systemu asekuracyjnego wpływa kilka aspektów, m in. to jaka jest konstrukcja obiektu oraz jaki rodzaj prac będzie tam wykonywany.

Wybrane przepisy mające zastosowanie:

  1. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. (Dz.U. 1997 nr 129 poz. 844).
  2. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidulanej.(Dz. U. 2005 Nr 259 poz. 2173.).
  3. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. 2003, Nr 47, poz. 401).
  4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy. (Dz. U. z dnia 18 listopada 2002 r.)
  5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.).
  6. DYREKTYWA UE (89/686/EWG); z dnia 21 grudnia 1989 r. w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do wyposażenia ochrony osobistej