SYSTEMY ASEKURACYJNE
Potrzebują Państwo systemu asekuracji?
System wymaga unowocześnienia, rozbudowy, serwisu?
Doradzimy oraz przygotujemy ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb.
SYSTEMY ASEKURACYJNE ZABEZPECZAJĄCE PRZED UPADKIEM
Systemy asekuracji poziomej i pionowej pozwalają na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się pracownika podczas prac, przeglądów technicznych, serwisów prowadzonych na dachu, wieżach, pylonach, i innych na obiektach przemysłowym zapewniając bezpieczny dostęp do stref zagrożonych ryzykiem upadku z wysokości. Są również doskonałym rozwiązaniem zabezpieczenia pracownika przy odśnieżaniu dachu. Systemy zabezpieczające zwane też urządzeniami kotwiczącymi połączone z odpowiednimi środkami ochrony indywidualnej zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pracy.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem europejskich producentów systemów asekuracyjnych. Dostarczamy produkt wraz z montażem oraz późniejszym serwisem. Nasi projektanci dobiorą i zaprojektują odpowiedni rodzaj systemu asekuracyjnego do każdego rodzaju obiektu i stanowiska pracy, tak, aby w 100% spełniał zasady bezpiecznej pracy na wysokości mając również na uwadze budżet klienta.
Do każdego realizacji dołączamy pełną dokumentację powykonawczą zawierającą certyfikaty produktów, instalatorów, instrukcje użytkowania, karty produktu i gwarancji a także prowadzimy szkolenie wstępne z obsługi systemu.
Na wybór i koszt systemu asekuracyjnego wpływa kilka aspektów, m in. to jaka jest konstrukcja obiektu oraz jaki rodzaj prac będzie tam wykonywany.
Wybrane przepisy mające zastosowanie:
- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. (Dz.U. 1997 nr 129 poz. 844).
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidulanej.(Dz. U. 2005 Nr 259 poz. 2173.).
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. 2003, Nr 47, poz. 401).
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy. (Dz. U. z dnia 18 listopada 2002 r.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.).
- DYREKTYWA UE (89/686/EWG); z dnia 21 grudnia 1989 r. w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do wyposażenia ochrony osobistej