Podczas drugiej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa, mieliśmy przyjemność, na specjalne zaproszenie firmy Skanska, z którą ściśle współpracujemy, poprowadzić szkolenie z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości.

Zajęcia miały na celu przedstawienie w teorii oraz praktyce technik gwarantujących bezpieczne wykonywanie pracy na wysokości. Wykład oraz część praktyczną przeprowadził Daniel Bogdański w asyście innych pracowników firmy Alpinex, mających na co dzień styczność z pracą na wysokości w warunkach szczególnie niebezpiecznych.

„Najczęstszą przyczyną wypadków na budowach jest zwykła ludzka nieuwaga. Pracownicy często nie traktują poważnie przepisów BHP, dlatego też mają tendencję do ich nieprzestrzegania. Na szczęście… w ostatnich latach poważnych wypadków zdarza się coraz mniej, ciężkie upadki z wysokości to rzadkość, niestety nadal walczymy z lżejszymi uszkodzeniami ciała. Ta akcja ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa pracy wśród osób pracujących przy budowie Kieleckiego Parku Technologicznego.” – skomentował Michał Wieteska, specjalista do spraw BHP w firmie SKANSKA.

Przeprowadzając szkolenie uświadamialiśmy uczestnikom jakiego typu zabezpieczenia w dostępie budowlanych i alpinistycznym należy stosować, aby ograniczyć ryzyko upadku z wysokości oraz jakiego rodzaju sprzętu ochrony indywidualnej użyć, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Pokazywaliśmy także, jak bezpiecznie poruszać się po rusztowaniach oraz innych wysokich konstrukcjach przy zastosowaniu naszych zabezpieczeń. Uczestnicy na własnej skórze mogli zobaczyć jak działa oferowany przez nas sprzęt asekuracyjny, m.in. firmy: Latchways, Tractel, Singing Rock, Petzl itp.
Od ponad 17 lat, jako jedna z nielicznych firm w Polsce zajmujemy się branżą związaną z pracą na wysokości, dostarczamy rozwiązania z zakresu poziome i pionowe systemy asekuracji zabezpieczające przed upadkiem. Możemy poszczycić się także współpracą z firmami wchodzącymi w skład „Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”, m.in.: Bilfinger Insfrastructure SA, Hochtief Polska SA, Budimex, SA, Mostostal Warszawa S.A, jak i również Warbud SA.

Warto przypomnieć, że na co dzień oferujemy również siatki bezpieczeństwa chroniące ludzi przed upadkiem z wysokości, a także szeroki wachlarz sprzętu do pracy na wysokości. Ponadto na specjalne życzenie przeprowadzamy między innymi szkolenia z zakresu bezpiecznej pracy na wysokościach – dostęp budowlany i alpinistyczny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
www.siatki-bezpieczeństwa.com.pl

telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex
telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex