Alpinex jest największym dystrybutorem siatek asekuracyjnych na terenie całego kraju. Siatki asekuracyjne przed upadkiem, jak i również sprzęt do prac na wysokości, nie kryją przed nami żadnych tajemnic. Siatki zgodne z EN 1263-1

Ich głównym zadaniem jest ochrona osób pracujących na wysokości. Aby siatki ochronne spełniały precyzyjnie swoją rolę, nasi technicy przeszli specjalne szkolenia organizowane przez producenta siatek z zakresu ich montażu zgodnie z normą EN 1263-2. Oprócz montażu siatek bezpieczeństwa, w naszej ofercie znajduje się także możliwość profesjonalnego zamontowania platform roboczych, których funkcję spełnia siatka bezpieczeństwa typu s.

Typy siatek i ich zastosowanie:

Nasze siatki budowlane dostępne są zarówno w sprzedaży, jak i również do wynajęcia. Wśród nich wymienia się siatki… różniące się sposobem mocowania:

Siatki asekuracyjne typu S – inaczej siatka asekuracyjna, bezpieczeństwa (oczko 45x45 lub 100x100) jest to siatka zabezpieczająca przed upadkiem pracownika przy pracach na wysokości. Tego typu siatka w połączeniu z tkaniną ochronną, drobnooczkową sprawdzają się także przy wyłapywaniu spadających elementów z wysokości. Siatka mocowana w układzie poziomym, bezpośrednio pod miejscem wykonywania prac za pomocą specjalnych lin do mocowania siatki 30 kN. Przy odpowiednim mocowaniu, może pełnić rolę siatki ochronnej. Jednocześnie siatka typu S sprawdza się jako platforma robocza (oczka 45x45mm) umożliwiająca swobodne poruszanie się pracownika w miejscu wykonywania prac.

Siatki asekuracyjne (zgodne z normą EN 1263-1), chociaż wyróżniają się głównie ochroną osób pracujących na wysokościach, spełniają jeszcze wiele innych ról:

– ochrona przed wypadnięciem pracowników i przedmiotów znajdujących się na dachach, rusztowaniach, ciągach komunikacyjnych, szybach,

– pozwala na swobodne przemieszczanie się pracowników, jednocześnie asekurując ich przed upadkiem, bezpośrednio pod osobami znajdującymi się na wysokościach

– znajdują swoje zastosowanie także na mostach, przy wykopach, głębokich rowach, a nawet placach zabaw, parkach linowych, strażackich ścianach

– mogą być również stosowane do zabezpieczania linii elektrycznych przed upadkiem poniżej (np. na autostrady, linie kolejowe).

Siatki typu T – jest to siatka chroniąca pracownika przed wypadnięciem poza krawędź budynku (oczko 100x100,60x60,45x45). Stosowana poniżej miejsca wykonywania prac. Technologia mocowania opiera się na bazie zastosowania specjalnie zaprojektowanych wsporników.

Siatki typu U – to siatka zabezpieczająca, stosowana pionowo na poziomie wykonywanych prac , na konstrukcje mostów, rusztowań, bądź balustrad, jako zabezpieczenie przed wypadnięciem poza obrys budynku. Może tez być używana na powierzchniach pochyłych aż do 60°

Siatka typu T i U może służyć także jako zabezpieczenie przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych (np. wiatr).

Właściwości siatek

Siatki polipropylenowe Alpinex zostały opracowane w taki sposób, aby ich właściwości zachowane były w temperaturach od -10 do +40 stopni Celsjusza. Tym samym umożliwiają pracę na wysokościach przez 4 lata pod warunkiem corocznych przeglądów oczek testowych siatki. Są one też odporne na działanie większości substancji żrących. Dlatego siatki bezpieczeństwa Alipnex są cenione przez największe firmy budowlane w Polsce wiedząc, że nie zawiodą ich pod względem bezpieczeństwa.

Dlaczego my?

Sprzedaż, wynajem oraz montaż siatek asekuracyjnych przez naszą firmę Alpinex dokonało prawdziwej rewolucji na polskim rynku. Podejmujemy się skomplikowanych i uciążliwych wyzwań, do których nie zgłaszają się inne, konkurencyjne firmy.

Stawiamy przede wszystkim na terminowość wykonywanych zleceń. Nie zależy nam, aby uporać się z montażem siatek jak najszybciej, ponieważ dokładamy wszelkich starań, aby wykonane przez nas prace wyróżniały się przede wszystkim wysoką jakością oraz bezpieczeństwem.

Gwarantujemy serwis na najwyższym poziomie. Pod tym względem nie mamy żadnej konkurencji!

Nasze najświeższe realizacje:

Nasz profesjonalizm i rzetelność w działaniu zostały docenione przez najbardziej wymagających inwestorów. Wśród naszych najświeższych realizacji można znaleźć między innymi:

– Galeria POSNANIA w Poznaniu – wynajem siatek asekuracyjnych o oczku 45x45 oraz montaż podestów roboczych z siatek asekuracyjnych o oczku 45x45 w inwestycji największego centrum handlowego w Polsce, zajęliśmy się wynajmem siatek oraz montażem podestów roboczych z siatek asekuracyjnych.

– Terminal Gazowy w Świnoujściu LNG – współpraca odbywała się bezpośrednio z generalnym wykonawcą SAIPEM. Naszym udziałem była sprzedaż siatek bezpieczeństwa typu S o oczku 100x100, jak i również zamontowanie ich na obu zbiornikach terminala LNG.

telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex
telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex