Ponad 100 terminali LNG – tyle obecnie funkcjonuje ich na całym świecie, natomiast w samej Europie jest ich tylko 23, z największym skupieniem w Hiszpanii. Firma Alpinex jako jedyna z firm alpinistycznych wzieła czynny udział w największej strategicznej inwestycji dotyczącej budowy LNG Termialu Gazowego w Świnoujściu, związanej z montażem siatek bezpieczeństwa typu S na wysokości 50m wewnątrz jego zbiorników.

W 2014 roku na specjalne zaproszenie spółki PLNG oraz Generalnego Wykonawcy SAIPEM przedstawiciele firmy Alpinex przeprowadzili audyt na obiekcie Terminala w Świnoujściu, celem dopasowania optymalnych parametrów oraz zwymiarowania siatek bezpieczeństwa typu S mających spełniać funkcje zabezpieczenia pracowników przy pracach na wysokości wewnątrz zbiorników.

„Nie ma dla nas zadań niemożliwych” – mówi właściciel firmy Alpinex – Leszek Grabowski.
“W 2014 roku po dokonanym audycie, przy współpracy z konstruktorami oraz architektami pracującymi w firmie podjęliśmy szybkie działania. Do tematu podeszliśmy z pełnym zaangażowaniem, wzięliśmy pod uwagę warunki i czynniki panujące w zbiorniku oraz dopasowaliśmy najlepsze rozwiązania proponując siatki asekuracyjne wykonane z polipropylenu o różnym kształcie, szyte specjalnie na miarę. Nie mieliśmy sobie równych, jako jedyna z firm alpinistycznych zajmujących się sprzedażą, montażem oraz wynajem siatek asekuracyjnych typu S zostaliśmy wybrani, i z wielką dumą podjęliśmy się wyzwania” – kontynuuje.

Podczas prac trwających od czerwca do września 2014 cały skład firmy Alpinex utrzymywał ścisły kontakt ze spółkami PLNG oraz SAIPEM, przyczyniając się do uzyskania wyśmienitych efektów podjętego wyzwania. Doświadczeni i wykwalifikowani technicy firmy Alpinex z należytą starannością zamontowali siatki zabezpieczające typu s wewnątrz dwóch zbiorników na wysokości 50 metrów. Dzięki zamocowanym siatkom, pozostali pracownicy wykonywali swoje czynności w obrębie zbiorników bez narażenia zdrowia i życia.

Trwające w roku 2015 i 2016 testy urządzeń LNG Terminala Gazowego w Świnoujściu, są potwierdzeniem, że siatki asekuracyjne firmy Alpinex wzorowo zdały egzamin, dbając o ochronę wszystkich osób pracujących wewnątrz dwóch zbiorników.

telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex
telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex