Panele fotowoltaiczne najczęściej montuje się na dachach co wiąże się z dużym ryzykiem upadku z wysokości. Podczas montażu często zachodzi potrzeba zbliżenia się do krawędzi dachu lub w przypadku dachów stromych jakiś solidny punkt podparcia aby nie spaść.

Jeżeli budynek nie posiada stałego systemu asekuracji przed upadkiem do którego możemy się wpiąć, możemy stworzyć tymczasowy system lub punkty stanowiskowe wykorzystując do tego elementy konstrukcyjne znajdujące się na budynku, np. komin.

Tymczasowy system asekuracyjny stworzymy za pomocą tymczasowej “liny życia” tzw “Life Line” rozpinając ją pomiędzy punktami konstrukcyjnymi.

Innym sposobem jest stworzenie sobie punktu podparcia za pomocą taśmy stanowiskowej oplecionej wokół punktu konstrukcyjnego np. komina.

Punkty kotwiczenia możemy tymczasowo zamontować do kalenicy przy pomocy zaczepu dekarskiego. Innym rozwiązaniem może być zamontowanie punktów asekuracyjnych pod dachówką, a następnie rozciągnąć pomiędzy niemi tymczasową linę życia co pozwoli swobodniej się poruszać wzdłuż kalenicy bez potrzeby przepinania się. Na takiej linie może być podpiętych kilku użytkowników (dokładne informacje znajdują się w opisie produktu)

Następnie kiedy mam się gdzie się wpiąć, korzystamy z urządzenia Linostop, czyli liny asekuracyjnej z hamulcem, urządzeniem zaciskowym. Długość takiego urządzenie to 10m lub 20m, co pozwala poruszać się w dużym zakresie będąc zabezpieczonym.

Podstawowe wyposażenie do pracy na dachu to środki ochrony indywidualnej (SOI): kask wysokościowy, szelki bezpieczeństwa oraz lina robocza z urządzeniem zaciskowym. Jest to niezbędne minimum.

Podstawowy zestaw asekuracyjny do pracy na dachu ALP26.

Odpowiednio dobrana asekuracja to:
– Bezpieczeństwo pracowników
– Mniejsze ryzyko uszkodzenia paneli
– Sprawniejszy montaż i poruszanie się pracowników
– Lepszy dostęp do dachu

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami:
tel: +48 67 214 34 10 lub mail: sklep@alpinex.net.pl

Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu stromym
telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex
telefon Alpinex

+48 531 831 188

mail Alpinex

biuro@alpinex.net.pl

Youtube Alpinex Facebook Alpinex Twitter Alpinex Linked-in Alpinex